راهنمای شرکت در دوره‌های مجازی

نیازمندیهای اولیه

سخت‌افزار مورد نیاز

یکی از سیستمهای زیر:

۱) سیستم کامپیورتر رومیزی مجهز به وبکم و هدست(یا میکروفون و بلندگو)

(توجه شود در صورتی که سیستم کامپیوتری شما دارای وبکم، هدست و یا میکروفن نباشد شما در صورتی که بلندگو(اسپیکر) داشته باشید فقط تصویر و صوت استاد را خواهید داشت ولی امکان طرح سوال و بحث در کلاسها را ندارید.)

۲) لپ تاپ(عمدتا بصورت درونی دارای وبکم، میکروفون و اسپیکر یا بلندگو هستند. چنانچه این موارد در لپ تاپ شما موجود نبود مشابه بند ۱ ضروریست که تهیه و بصورت بیرونی بر روی لپ تاپ نصب گردد.

۳) تبلت

۴) گوشی موبایل

نرم‌افزار مورد نیاز

جهت شرکت در دوره‌های مجازی نیاز به نصب نرم‌افزار خاصی نیست چرا که این دوره‌ها تحت وب برگزار میگردد.

کافیست مرورگر گوگل کروم و یا فایرفکس بر روی سیستم کامپیوتری، لپ تاپ، تبلت و یا گوشی شما نصب شده باشد.

(توجه: استفاده از مرورگر اینترنت اکسپلورر به هیچ عنوان توصیه نمیشود.)

همچنین با توجه به اینکه عمده دوره‌های آموزشی دارای اسناد پاورپوینت و یا PDF می‌باشند، پیشنهاد می‌شود در صورت عدم وجود نرم‌افزارهای آفیس و نیز آکروبات ریدر یا نرم‌افزارهای مشابه، اقدام به نصب و تست آنها نمایید تا در خلال برگزاری دوره مشکلی بروز نکند.

اتصال مناسب به شبکه اینترنت

در کنار موارد فوق ضروریست که سیستم شما ارتباط مناسبی با شبکه اینترنت داشته باشد. برای این منظور و بخصوص چنانچه از طریق گوشی موبایل خود در کلاس شرکت میکنید و از بسته‌های اینترنتی و یا ارتباط وایرلس استفاده میکنید حتما قبل از شروع دوره از کیفیت و سرعت مناسب کانکشن اینترنت خود مطمئن شوید. پیشنهاد می‌شود از ارتباط اینترنتی با حداقل سرعت ۲ مگا بیت استفاده شود.

شرکت در دوره

بعد از اطمینان از سیستم سخت‌افزاری و نرم‌افزار و نیز ارتباط مناسب اینترنتی، کافیست با زدن دکمه “شرکت در دوره” وارد صفحه ورود به دوره شده و گزینه مهمان را انتخاب نمایید.

در ادامه در پنجره کوچکی که باز میشود از شما نامتان را سوال می‌کند، خواهشمند است که نام و نام خانوادگی و نام اتحادیه و یا شرکت خود را در این قسمت وارد کرده و تاید کنید.

شما هم‌اکنون وارد اتاق آموزشی شده‌اید و امکان مشاهده و بهره‌برداری از مطالب ارائه شده توسط استاد و شرکت در سوال و بحث در دوره را خواهید داشت.

امکانات درون کلاس مجازی برای فراگیران

۱) امکان استماع توضیحات استاد

۲) امکان مشاهده پاورپوینت ارائه شده توسط استاد

۳) امکان مشاهده تخته سیاه و مطالب نوشته شده در آن توسط استاد

۴) امکان طرح سوال از طریق پنجره چت به شکل نوشتاری

۵) امکان بالا بردن دست(کسب اجازه از استاد) و آنلاین شدن در پنجره اصلی کلاس و طرح سوال بصورت صوتی و تصویری و شرکت در مباحثه با استاد و دیگر فراگیران آنلاین.